USŁUGI POGRZEBOWE

Pogrzeby

Naszą specjalnością są kompleksowe usługi pogrzebowe, dążąc do perfekcji i najwyższej jakości świadczonych usług zajmiemy się Państwem od momentu zgłoszenia nam tragicznej wiadomości o śmierci bliskiej Wam osoby, poprzez przeprowadzenie was przez szereg formalności i wyborów związanych z organizacją ceremonii pogrzebowej, wykonanie wszystkich niezbędnych usług a skończywszy na uzyskaniu zasiłku pogrzebowego i końcowym rozliczeniu się z Państwem, zawsze po wykonaniu usługi. W razie potrzeby możemy zająć się także wykonaniem usług kamieniarskich lub dodatkowych usług cmentarnych po pogrzebie, lub obejmiemy stałą opieką grób bliskiej Wam osoby zmarłej.

W naszych punktach obsługi klienta mogą Państwo wybrać z pośród szerokiego asortymentu towarów pogrzebowych. Posiadamy w swojej ofercie bogaty wybór trumien sprawdzonych producentów krajowych jak i zagranicznych. Jako jedyna firma w powiecie świdnickim i jaworskim posiadamy w sprzedaży trumny włoskiego potentata branżowego, firmy Ferrari S.p.A. Posiadamy także bogaty wybór urn, od drewnianych przez metalowe, ceramiczne, szklane do kamiennych. We własnej pracowni wykonujemy wieńce, wiązanki, bukiety, które dowozimy do kaplic cmentarnych. Pracownik obsługi klienta pomoże w wyborze odzieży dla osoby zmarłej, w ustaleniu treści szarf do wieńców oraz zaproponuje odpowiedni podpis na nekrologach, które rozwiesimy we wskazanych miejscach. W ofercie posiadamy także pamiątkowe obrazki na których obok modlitwy znajduje się informacja o pogrzebie osoby zmarłej. Zajmujemy się wszelkimi usługami cmentarnymi, pracami na cmentarzach które należy wykonać przygotowując pogrzeb, wykonujemy mogiły ziemne, murowane, nisze na urny, demontujemy i montujemy nagrobki. Ciało osoby zmarłej zgodnie z Państwa życzeniem zostanie przygotowane do pogrzebu w naszym prosektorium, i dostarczone w trumnie do właściwej kaplicy cmentarnej. Dysponujemy rozmaitymi pojazdami mogącymi obsłużyć kondukty żałobne w różnych warunkach infrastruktury cmentarnej. 

Posiadamy kilka urządzeń do mechanicznego opuszczania trumny do grobu, ostatnio zakupiona winda pogrzebowa ma także zastosowanie do obsługi urn. Potrafimy także zadbać o profesjonalny wystrój wokół grobu podczas ceremonii pogrzebowej tak aby techniczne aspekty złożenia trumny do grobu nie dostarczały dodatkowo negatywnych wrażeń podczas pochówku. Zajmujemy się także profesjonalnym nagłośnieniem ceremonii pogrzebowej, także podczas konduktu i nad grobem, a w naszym biurze zamówią państwo usługę muzyczną w postaci organisty, trębacza lub orkiestry. Na Państwa życzenie zapewnimy udział w pogrzebie mistrza ceremonii, fotografa. Jeżeli zajdzie taka potrzeba przygotujemy zdjęcie osoby zmarłej, które można ustawić w kaplicy cmentarnej lub przy grobie. 

Usługi Cmentarne

Nasza firma wykonuje:

 • mogiły ziemne pojedyncze i piętrowe,
 • mogiły murowane pojedyncze i wieloosobowe,
 • nisze na urny ziemne i murowane,
 • ekshumacje,
 • demontaże i montaże nagrobków,
 • montaż drewnianych ramek nagrobnych (obudów),
 • wymiana tabliczek nagrobnych, krzyży,
 • montaż ławek cmentarnych,
 • podnoszenie, poziomowanie nagrobków,
 • zagospodarowanie bezpośredniej okolicy grobu,
 • wysypywanie grysem, układanie kostki brukowej,
 • wszelkie prace ogrodnicze w obrębie mogiły.

Transport Zmarłych

Zajmujemy się transportem zwłok zarówno na zlecenie osób prywatnych jak i instytucji. Posiadamy wiele pojazdów przystosowanych do przewozów osób zmarłych zarówno na noszach jak i w trumnach. Prowadzimy całodobowe pogotowie pogrzebowe, w ramach którego nasi wykwalifikowani pracownicy są do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. 

W ramach naszej specjalnie do tego celu powołanej firmy Koroner Sp. z o.o. w zakresie transportu zwłok obsługujemy Prokuraturę Rejonową w Świdnicy na terenie miasta i gminy Świdnica, miasta i gminy Świebodzice, miasta i gminy Strzegom, miasta i gminy Jaworzyna Śląska, gminy Żarów, gminy Marcinowice oraz gminy Dobromierz. Do naszego prosektorium przewozimy także zmarłych pacjentów Szpitala Latawiec w Świdnicy. Świadczymy także usługę transportową polegającą na dostarczeniu ciała osoby zmarłej w trumnie do domu żałobnego. W ramach tej usługi dowożone są także wieńce i wiązanki. Usługi transportowe świadczymy na terenie kraju i europy.

 

Kremacja

Kościół rzymsko-katolicki w 1983 roku zaakceptował spopielenie jako obrzęd pogrzebowy. W naszej firmie załatwicie Państwo wszelkie formalności związane z przeprowadzeniem kremacji zwłok. W chwili obecnej w Polsce istnieją krematoria świadczące swoje usługi całodobowo, więc przeprowadzenie kremacji nie wydłuża terminu oczekiwania na pogrzeb. Ciało osoby zmarłej przygotowywane jest w naszym prosektorium tak jak do pogrzebu, jest ubrane i ułożone w trumnie. Trumna do kremacji nie może zawierać elementów metalowych i nie powinna być lakierowana. Należy pamiętać aby zgłosić wszelkiego rodzaju metalowe implanty, które posiada osoba zmarła, wszelkiego rodzaju metalowe elementy mogą uszkodzić elementy pieca kremacyjnego. Przed dostarczeniem osoby zmarłej do krematorium proponujemy Państwu skorzystanie z sali pożegnań zlokalizowanej w Świdnicy przy ulicy Śląskiej 11. Po spopieleniu prochy osoby zmarłej umieszczane są w urnie przy szczególnym zachowaniu form etycznych i są przywiezione przez naszego pracownika do miejsca docelowego pochówku.

 

Usługi Prosektoryjne

Firma nasza świadczy profesjonalne usługi prosektoryjne polegające w szczególności na przechowaniu zwłok oraz przygotowaniu ciała osoby zmarłej do pogrzebu, do pożegnania przed kremacją. Czynności wykonywane są w prosektorium Koroner Sp. z o.o. zlokalizowanym na terenie naszej firmy w Świdnicy przy ulicy Śląskiej 11. Obiekt powstał 2008 roku, jest doskonale wyposażony, spełnia wszelkie normy sanitarne i zapewnia odpowiednie poszanowanie ciała osoby zmarłej. Posiadamy 16 komorową chłodnie z mroźnią, sale przygotowań ciał osób zmarłych do pogrzebów, salę sekcyjną, salę pożegnań, w prosektorium znajduje się także część administracyjno-biurowa. 

Prosektorzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym potrafią wykonać profesjonalne zabiegi sanitarno-kosmetyczne tuszując niedoskonałości występujące po śmierci człowieka. W prosektorium przeprowadzane są także oględziny i sekcje zwłok. Jako jedyni w regionie świadczymy usługi w zakresie badania pośmiertnego w celu wystawienia karty zgonu. Badania przeprowadza lekarz medycyny sądowej lub lekarz patomorfolog.

 

Ekshumacje

Wydobycie zwłok lub szczątków w celu przeniesienia ich do innego grobu. Nadzór nad ekshumacją sprawuje właściwy powiatowy lub portowy inspektor sanitarny. O ekshumacji należy też zawiadomić na piśmie zarząd cmentarza. Ekshumacja zwłok i szczątków jest dopuszczalna w okresie od 16 października do 15 kwietnia, z tym że właściwy powiatowy lub portowy inspektor sanitarny może dopuścić wykonanie ekshumacji w innym czasie, przy zachowaniu ustalonych przez niego środków ostrożności. 

Ekshumację przeprowadza się we wczesnych godzinach rannych (rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2001 r. w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi (Dz. U. z 2001 r. Nr 153, poz. 1783)).

 

Opieka nad Grobami w Świdnicy

Oferujemy Państwu usługę stworzoną specjalnie z myślą o tych, którzy znajdują się daleko od grobów bliskich osób albo z innych przyczyn nie mogą regularnie odwiedzać tych miejsc (np. w rocznicę śmierci, Wszystkich Świętych i w każdej innej sytuacji).

Szczegóły na stronie www.groby-24.pl
lub pod nr tel. 74 637 9555 

Nasza oferta obejmuje

 • Czyszczenie i konserwacja grobów ziemnych oraz nagrobków.
 • Sprzątanie otoczenia grobów (usunięcie śmieci, liści, zgrabienie terenu).
 • Odśnieżanie grobów
 • Wszelakie prace ogrodnicze (obsadzanie grobu kwiatami, trawą).
 • Pielęgnacja kwiatów, krzewów wokół grobu.
 • Opieka nad grobem bezpośrednio po pogrzebie (usuwanie wypalonych zniczy, zwiędłych wiązanek).
 • Zagospodarowanie bezpośredniej okolicy grobu (ułożenie kostki brukowej, wysypanie gresem, montaż ławeczki, montaż płotka drewnianego itp.).
 • Zapalanie zniczy.
 • Układanie kwiatów, wiązanek, wieńców i stroików okolicznościowych, które również dostarczamy do domu klienta.
 • Zamawianie Mszy Św. za osoby zmarłe.
 • Uczestniczenie w pogrzebach oraz dostarczanie wieńców w imieniu klienta.
 • Zamieszczanie nekrologów w miejscowych gazetach.
 • Usługi kamieniarskie.Usługi świadczymy jednorazowo lub cyklicznie. Realizujemy indywidualne życzenia klienta. Wykonujemy dokumentację fotograficzną. 

JESTEŚMY TU DLA CIEBIE

Biuro Śląska
Biuro Zamenhofa (2)
Biuro Jawor
Biuro Strzegom