O NAS

Zakład Pogrzebowy Ostatnia Posługa

Zakład Pogrzebowy Ostatnia Posługa to rodzinna firma założona przez Macieja i Bożenę Karpińskich w 1991 roku.

Od chwili powstania staramy się świadczyć profesjonalne i kompleksowe usługi pogrzebowe. Ich najwyższa jakość jest dla nas priorytetem, dlatego staramy się sprostać wszystkim wymaganiom naszych Klientów. Ostatnia Posługa od samego początku wyróżniała się wysokim poziomem świadczonych usług na tle innych podmiotów w regionie.

Innowacje

W początkowym okresie działalności zostało wprowadzonych wiele zmian w oprawie i przebiegu ceremonii pogrzebowych, które w dzisiejszych czasach wydają się być oczywiste.

Jako pierwsi w okolicy wprowadziliśmy zunifikowane stroje żałobników, wystrój wokół grobu (popularnie nazywany trawką) czy zasypywanie mogiły po zakończeniu ceremonii i odejściu rodziny od grobu.

Najnowszy Karawan

W 1993 roku w Świdnicy pojawił się pierwszy, fabrycznie nowy, zaadaptowany w specjalistycznej firmie karawan do obsługi konduktów żałobnych, marki polonez.

Firma posiadała już kilka pojazdów przystosowanych do przewozu osób zmarłych ale nowy zakup był dużym skokiem jakościowym w okolicy.

 

Od chwili powstania staramy się świadczyć profesjonalne i kompleksowe usługi pogrzebowe. Ich najwyższa jakość jest dla nas priorytetem, dlatego staramy się sprostać wszystkim wymaganiom naszych Klientów. Ostatnia Posługa od samego początku wyróżniała się wysokim poziomem świadczonych usług na tle innych podmiotów w regionie. 

Ważne daty dla Ostatniej Posługi

Jako jedni z pierwszych w Polsce zastosowaliśmy minikoparkę gąsienicową do kopania mogił na cmentarzach. Pod koniec lat 90-tych całkowicie zmodernizowane zostały pomieszczenia obsługi klienta oraz sala ekspozycyjna zakładu pogrzebowego wraz z otoczeniem budynku. W roku 1998 dołączył do firmy syn założyciela Tomasz, który stopniowo przeprowadzał informatyzację firmy, wkrótce pojawiły się w naszej ofercie drukowane nekrologi (klepsydry) ówcześnie dostępne tylko w firmach poligraficznych, zmieniono także tabliczki nagrobne z pisanych ręcznie na wyklejane ze specjalnej folii samoprzylepnej. 

Po roku 2000 wprowadziliśmy pierwsze urządzenie do opuszczania trumny tzw. windę pogrzebową, do wystroju grobu podczas ceremonii pogrzebowej został dodany baldachim, zakupione zostały także elektryczne karawany, które idealnie sprawdziły się na wąskich alejkach cmentarnych, wprowadzone zostało nagłośnienie ceremonii pogrzebowych. W kolejnych latach doposażyliśmy bazę sprzętową o kolejne pojazdy (marki VW i mercedes) i pozostały sprzęt niezbędny do obsługi ceremonii pogrzebowych na wysokim poziomie. 

W 2002 roku czynnie uczestniczyliśmy w powołaniu izby gospodarczej branży pogrzebowej, którego efektem był zjazd założycielski Polskiej Izby Przedsiębiorców Branży Pogrzebowej (PIPBP). 

W 2009 roku izba zmieniła nazwę na Polska Izba Pogrzebowa (PIP).

W roku 2004 zakończyliśmy modernizację lokalu w Strzegomiu i otworzyliśmy swój oddział, w którym znajduje się biuro obsługi klienta i sala ekspozycyjna. W drugiej połowie tego samego roku nabyliśmy lokal i otworzyliśmy oddział w Jaworze.

Po wielu latach organizacji i przemian w roku 2006 firma otrzymała ostatecznie formę obowiązującą do chwili obecnej, a mianowicie spółki rodzeństwa Tomasza i Katarzyny Karpińskich działającą pod nazwą ABC Ostatnia Posługa T.K. Karpińscy s.c.

Rok 2008 był przełomowym okresem w historii naszej działalności, ukończona została inwestycja wybudowania całkowicie nowego prosektorium obsługującego powiat świdnicki. W konsekwencji staliśmy się jedyną firmą w powiecie posiadająca w swojej dyspozycji taki obiekt. W prosektorium oprócz sali sekcyjnej, pomieszczeń do przygotowywania ciał osób zmarłych do pogrzebów, chłodni, znajduje się również kameralna sala pożegnań. Do zarządzania prosektorium została utworzona spółka Koroner Sp. z o.o., która świadczy usługi dla zakładów pogrzebowych oraz klientów instytucjonalnych takich jak Szpital Latawiec czy Prokuratura. 

Pod koniec 2010 roku zakupiliśmy kolejne urządzenie do opuszczania trumny, jest to winda pogrzebowa amerykańskiej firmy JUNKIN z ponad 100 letnim doświadczeniem, produkt z najwyższej półki w swojej kategorii. 

W roku 2011 upłynęło 20 lat istnienia naszej firmy, w listopadzie odebraliśmy nowy karawan marki Mercedes. Jest to produkt najwyższej jakości, stanowi idealne połączenie niemieckiej, niezawodnej technologii Mercedesa z doskonałym designem firmy Pilato, włoskim producentem karawanów.

Staramy się nadążać za światowymi trendami w branży funeralnej i świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Naszym celem jest wsparcie organizacyjne rodzin i bliskich, którzy dotknięci śmiercią najbliższych chcą godnie pożegnać osobę zmarłą.

Dziękujemy za wasze zaufanie dla Naszej Firmy

Biuro Śląska
Biuro Zamenhofa (2)
Biuro Jawor
Biuro Strzegom